Арманд Дуплантис спечели международния турнир по лека атлетика в Лиевин (Франция) с изумителна лекота, но пък пропусна да направи трети пореден световен рекорд в дисциплината овчарски скок.

Дуплантис беше близо до резултат 6.19 метра в шестото издание на World Athletics Indoor Tour.

20-годишният швед направи три опита на 6.19 само четири дни, след като постави актуалния световен рекорд от 6.18 метра. Той спечели обаче състезанието спокойно с 6.07.

Втори остана двукратният световен шампион Сам Кендрикс, който скочи 5,90 м при третия си опит.

След края на състезанието той заяви, че тази седмица е само човек, след като най-напред подобри рекорда на Рено Лавиени (Франция)- 6.16 метра до 8-и февруари.

На 60 метра при мъжете първи се нареди Рони Бейкър (САЩ) с 6.44, който изпревари сънародника си Демек Кемп с 6.50.

Колин Кипруто от Кения спечели бягането на 800 метра с резултат от 1:46.34, а сънародникът му Корнелиус Тувей остана на 0.4 секунди на 2-ата позиция.

Представителят на домакините Паскал Мартино-Лагард спечели 60 метра с препятствия със 7.47, а зад него се нареди Якуб Мохамед Ал Юха (Кувейт) със 7.54