Общо дванадесет хандбалисти от националния отбор на Словения са получили хранително натравяне 24 часа преди решаващия мач с домакините на Световното първенство от Египте.

В крайна сметка срещата завърши при равен резултат (25:25) и това класира африканците напред към четвъртфиналите.

“Нашият отбор никога не е търсил оправдания, но попаднахме в ситуация, каквато не бихме могли да си представим. Не става дума за вирус.

Момчетатата повръщаха и крещяха от болка. Животът им беше на линияа. Най-добрият ни играч Блаж Благотиншек загуби съзнание в съблекалнята преди мача и трябваше да бъде откаран в хотела, след като падна в собственото си повръщано”, гласи официалното изявление на словенската федерация.

“Девет от играчите, въпреки лошото си състояние, излязоха на терена и се бориха за място на четвъртфиналите. Бориха се за Словения”, добавят още те.

Словенците изтъкват, че не е сериозно нещо такова да се случи на състезание от подобен ранг.

В четвъртфиналната фаза домакините от Египет ще играят с актуалните световни и олимпийски шампиони от Дания.