С две класирания в топ 20 се отчетоха родните спортисти във втория ден на младежката Олимпиада в Лозана, Швейцария.

17-годишният скиор Константин Стоилов се представи страхотно в комбианцията, като завърши на 15-о място в крайното класиране.

Младият ни талант бе 28-и във вчерашния супер гигантски слалом, а днес значително подобри представянето си, като пред него останаха само представители на традиционните сили в ските - алпийските страни и тези от Скандинавия.

Стоилов завърши с общ сбор от 1:31.85 минути, което беше с 3.44 секунди по-бавно от победителите.

В състезанието се получи уникална ситуация, след като Аугуст Олне от Франция и Микел Ремсой от Норвегия завършиха с абсолютно равни времена и поделиха златния медал. Трети бе Адам Хофщед от Швеция, който получи бронзов медал.

Участие в старта взеха общо 57 скиори.

Снимка: XINHUA/БТА

За съжаление България нямаше участие при жените в днешния ден, след като вчера Юлия Златкова не успя да завърши.

Силно състезание направи и 16-годишната биатлонистка Валентина Димитрова.

Тя зае 17-о място от 97 участници на 10 км индивидуално. Димитрова завърши с време от 36:20 минути, на 3:53 зад победителката Алена Мохова от Русия.

Втора остана французойката Жанет Ришард, а трета е Юлия Кавалеуская от Беларус.

Далеч назад останаха другите две българки в надпреварата. Лора Христова завърши 57-а, докато Лора Радковска завърши 70-а.

Биатлона при момчетата бе на 12,5 км индивидуално, като най-напред от българите завърши Красимир Атаносв, който бе 55-и. Васил Зашев завърши на 70-а позиция, докато Деян Разложки остана 85-и.