Джъд Тръмп за втори път в кариерата си стана Мастърс шампион в снукъра, един от трите най-важни турнири в спорта.

33-годишният англичанин надделя над уелския ветеран Марк Уилямс с 10:8 фрейма в много качествен финал в Лондон.

Така Тръмп дублира триумфа си от 2019 година, когато победи на финала Рони О'Съливан с 10:4.

Днешната титла е четвърта за играча от Бристъл в Тройната корона, като в това число влиза триумфа му на UK Championship през 2011-а, както и на Световното първенство през 2019-а.

Уилямс пропусна да спечели Мастърса за втори път в кариерата си, след като го направи преди точно 20 години. Оттогава 47-годишният уелсец не бе достигал и финала.

Този път той стигна до мача за титлата след драматичен триумф над Ракетата О'Съливан с 6:5 в четвъртфиналите и 6:0 над Джак Лисовски в полуфиналите.

Тръмп пък на няколко пъти бе близо до отпадането. Извади късмет в първи кръг след 6:5 над Райън Дей, а след това със същия резултат надделя и над Бари Хоукинс преди да бъде убедителен с 6:1 над Стюарт Бингам в полуфинала.

Финалният мач бе много равностоен, като след първата сесия Тръмп водеше с 5:3. Във втората Уилямс успя да изравни, но в края англичанинът показа по-здрави нерви.

В рамките на финала Тръмп направи три сенчъри брейка - 106, 115 и 126. Уилямс пък се отчете с четири и то по-резултатни - 138, 140, 117 и 136.