Ню Йорк Рейнджърс и Питсбърг вероятно се чудят как още не са на леда и не играят, след като останаха на пързалката на Рейнджърите близо 5 часа в епичен плейофен мач от НХЛ тази нощ.

Гостите спечелиха с 4:3, като златният гол дойде след 5 минути и 58 секунди от третия овъртайм. Това означава, че игровото време е три третини по 20 минути, още две продължения по 20, плюс почти 6 от третото. 106 минути!

Евгений Малкин, легендарният руски нападател на Пингвините, донесе победата с гола си, побутвайки шайбата над рамото на неговия сънародник на вратата на Ню Йорк - Игор Шестьоркин. Малкин е в Питсбърг от почти две десетилетия, като изгради едно от великите партньорства в атака в Националната хокейна лига с друг великан - Сидни Кросби. Той даде две асистенции в тази луда нощ, в която мачът започна в 2 часа наше време и завърши почти в 7 часа... Предаваше го MAX Sport 2 HD.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ ОТ ШОУТО В НЮ ЙОРК>>>

Малкин сложи край на епоса, който остави без сили и играчи, и зрители, като е най-дългият мач за сезона. Но не и в историята, даже е далеч от топ двубоите в тази категория.

През 1936-а Монреал приема Детройт и двата тима играят 6 овъртайма, като остават на леда за общо 176 минути и 30 секунди. И всичко това - за 1:0 в полза на гостите...

През 1933-а Торонто и Бостън играят 164:46 минути (1:0), а през 2000-а година Питсбърг и Филаделфия изиграха 152:01 минути за победата на гостите с 2:1, а през 2020-а Тампа Бей и Кълъмбъс изкараха на леда 150:27 минути и пет овъртайма. Цели 9 пъти мачове от плейофите са стигали до четири продължения, а още в 11 случая - до три. Точно там някъде, сред топ 25 на най-дългите мачове, влиза и този шедьовър от нощта.