Българският национален отбор записа първа победа на световното първенство в Дивизия II Група В, което се провежда в Исландия.

Във втория си мач от турнира нашият тим се наложи над Мексико с 6:2 (2:2, 4:0, 0:0).

Мартин Николов блесна с два гола и една асистенция за успеха. Веселин Диков, Томислав Георгиев и Мирослав Василев добавиха по едно попадение и едно голово подаване.

Мартин Наков също беше точен, а Марио Атанасов се отличи с три асистенции. Димитър Димитров направи 32 спасявания (94,1%).

Ектор Махул и Тайлър Чавес вкараха за Мексико. Марсело де Антунато започна като титуляр на вратата, но след петия български гол беше заменен. За 33:13 минути на леда той направи 6 спасявания (54,54%).

Резервата Ричард Албрехт игра 26:47 минути и за това време отрази 17 удара (94,44%).

Тази вечер от 21 часа България играе с Мексико, а останалите ни мачове са срещу Белгия (четвъртък, 18 часа) и Грузия (петък, 16,30 часа). Групата ни остана само от пет тима, след като Нова Зеландия отказа участие в шампионата.

Само един тим от петте отива с промоция в група А на Дивизия В.