Валентина Георгиева спечели исторически сребърен медал за България на финала на прескок при кадетките от европейското първенство по спортна гимнастика в Мерсин (Турция). Това е първо отличие в историята на спорта при кадетките.

Възпитаничката на Филип Янев направи страхотни два прескока във финала и с оценка от 13.800 точки (13.900 точки за първи прескок и 13.700 точки за втори прескок) завоюва среброто.

Шампионка стана на уреда стана Ана Барбосу (Румъния), която взе и титлата в многобоя, с резултат от 13.975 точки (14.250 точки и 13.700 точки). Трета е Даря Лиска (Украйна) с 13.100 точки.

Барбосу стана първа и на останалите три финала - на успоредка с 13.450 точки, на греда с 13.100 и на земя с 13.250 точки.

Финалите на отделните уреди при жените са по-късно днес.

Това е втори медал за България от европейските първенства в Мерсин, след като младежите взеха бронз в отборната надпревара преди около седмица.