Ивет Лалова завърши на четвърто място в спринта на 200 м от Диамантената лига в Стокхолм.

Състезанието в шведската столица се проведе при доста тежки условия - студ и силен вятър.

Въпреки това родната спринтьорка направи отлично бягане и остана на крачка от медалите, изпреварена само от сериозни имена леката атлетика.

Ивет завърши с време 22.99 секунди, а победителка стана европейската шампионка Дина Ашър-Смит от Великобритания.

Втора се нареди олимпийската златна медалистка от Рио Илейн Томпсън (Ямайка), а трета завърши европейската рекордьорка Дафне Схипърс от Холандия.

"Беше въпрос на оцеляване при тези условия - студ и дъжд. Нямаше как да направя по-добро бягане. Щастлива съм, отново съм част от световния елит. Мисля, че беше добро бягане. За спринта трябва топло време, мускулите трябва да са топли, беше 7-8 градуса и не спираше да вали на загрявката. Поздравления за Дина за този резултат при тези условия. Сега трябва да си почина, да презаредя батериите и да продължа напред. Искам да бягам в още състезания с най-добрите жени в света.

Следващият ми старт ще бъде или на Диамантената лига в Рим, или в Осло, но първо ще имам няколко дни без пътувания и състезания", каза Лалова пред Max Sport 2.

Мирела Демирева пък остана пета в скока на височина.