Колорадо разби шампиона Тампа Бей със 7:0 и поведе с 2-0 във финалната серия за Купа "Стенли" в Националната хокейна лига.

Мачът е исторически - домакините са едва третият отбор, който вкарва седем или повече гола в мач от финална серия, без да допусне попадение. Другите са Сиатъл (7:0 срещу Монреал през 1919-а) и Питсбърг (8:0 срещу Минесота, 1991 г.).

ВИЖТЕ КАРТИНА ОТ ГОЛОВОТО ШОУ И БОЯ НА ЛЕДА>>>

Ако се вярва на историята, купата трябва да е за Лавината. Няма отбор, който да е вкарал 11 шайби в първите две финални срещи, а после да не е печелил трофея за последните близо 4 десетилетия.

Но предстоят два мача в залата на Тампа Бей, а раненият звяр ще хапе лошо. Този тим спечели двете последни купи "Стенли" и иска да задържи титлата за още една година. Няма да се предаде, въпреки че Колорадо изглежда друга класа в момента.

Руската ракета Валери Ничушкин и невероятният защитник Кейл Макар вкараха по два гола за успеха, а Андре Бураковски добави едно попадение и една асистенция. Джош Менсън и Дарън Хелм също се разписаха, а Мико Рантанен се отличи с три голови подавания. Колорадо доминираше тотално при ударите - 60:28.

23-годишният Макар пък, който е новото чудо на НХЛ сред бранителите, има 110 точки в 93 мача за сезона (редовна фаза и плейофи).

В края настана сбиване, което сякаш дойде противно на логиката и хода на мача. Но четири минути и половина преди последната сирена боят си беше факт, а наказанията - общо 32 минути извън леда за деветима хокеисти от двата отбора.

Няма как - традициите са да се спазват, а какво е един голям хокеен мач без един хубав, здрав тупаник. Било то и при 0:7 и решен изход от двубоя...

Във вторник сутринта е мач №3 във Флорида.