На невероятен и рядко срещан обрат станахме свидетели в олимпийския турнир по футбол при жените.

Става въпрос за двубоя от груповата фаза между Австралия и Замбия, в който доста изненадващо австралийките губеха с 2:5 след час игра.

В крайна сметка обаче той завръши при 6:5 и победа в полза на австралийките, превръщайки се в един от най-впечатляващите обрати във футбола.

Колоритният отбор на Замбия водеше с 4:2 на полувремето, а веднага след почивката поведе с 5:2 и изглеждаше, че ще запише първата си олимпийска победа в историята.

В 60-ата минута обаче Нгамбо Мусоле си отбеляза нелеп автогол, а това даде старт на един велик обрат.

В следващите 18 минути австралийките се разписаха още два пъти и изравниха, а заветното победно попадение дойде в последната 90-а минута, когато Мишел Хейма вкара за 6:5.

Така Австралия взе първи точки на Олимпиадата и се изравни с германките, които по-същото време загубиха с 1:4 от САЩ.

В тази група САЩ има 6 точки, Германия и Австралия са с по три, а на дъното е Замбия без точково актив.

Ето какво се случва в мъжкия и женския турнир от Олимпиадата след два изиграни кръг от груповата фаза:

Вчера домакинът Франция загуби от наказаният с шест точки тим на Канада с 1:2, а Колумбия победи Нова Зеландия с 2:0.

В тази група Колумбия и Франция имат по 3 пункта, след двете си победи Канада е с 0 точки, колкото има и Нова Зеландия.

В третата групо от женският футболен турнир Япония победи Бразилия с 2:1, а световният шампион Испания надви Нигерия с 1;0 и си осигури продължаването напред.

Испанките имат шест точки, Япония и Бразилия са с по 3, а Нигерия е с 0.

При мъжете решителните мачове от групите предстоят утре, а ситуацията е следната:

Група "А": Франция 6т. САЩ 3т. Нова Зеландия 3т. Гвинея 0т.

Група "В": Аржетнина 3т. Украйна 3т. Мароко 3т. Ирак 3т.

Група "С": Испания 6т. Египет 3т. Доминиканска Република 1т. Узебкистан 0т.

Група "D": Япония 6т. Парагвай 3т. Мали 1т. Израел 1т.