Българският женски национален отбор по хокей на лед успя да привлече вниманието върху себе си на Световното първенство в Румъния, дивизия III.

"Лъвиците" се изправиха срещу състава на домакините в директен спор за четвъртото място в групата, но не успяха да се противопоставят и загубиха с 2:10, като след мача двата тима си заформиха здраво меле.

Напрежението започна да се покачва още през втората третина, когато бяха дадени две големи наказания, едното от които за 25 минути на българската голмайсторка Мария Руневска. Другото бе на капитанката ни Стефани Стоянова, която удари със стика си Ана Барбул. Емоциите ескалираха до крайност в последните минута и половина, които се играха над 10 минути. След финалната сирена стана меле и всички хокеистки започнаха да си разменят жестоки удари.

Главният съдия Ема Сандърс от Великобритания не успя да разтърве състезателките и съгласно правилата на Международната федерация по хокей на лед (IIHF) наложи рекордните санкции - общо 554 наказателни минути. От българския отбор бяха наказани Симона Аспарухова, Поля Петрова, Анна Евстатиева, Жасмин Димитрова, Стефани Байкушева, Михаела Крумова, стражът Петя Симеонова и Севгин Чобан.

За домакините има и утежняващо наказание, тъй като те нападнаха да бият и съдиите.

Кадри от боя веднага се превърнаха в хит, като бяха разпространени от местното издание "Газета Спортурилор".