Българката Милена Тодорова за втори пореден ден впечатли с представянето си в Световната купа по биатлон. След като вчера постигна рекордно класиране с осмото място в спринта на 7.5 километра, днес тя бе на ниво и в преследването на 10 километра в Йостерсунд (Швеция).

Тодорова завърши на 15-о място в днешния старт, с което си осигури участие и в последния масов старт за сезона.

Милена финишира на 2:41.2 минути от победителката Марте Ройселан от Норвегия, която приключи за 32:54.8 минути и сбърка четири пъти в стрелбата. Нашата състезателка завърши с пет грешки.

Тирил Екхоф, която спечели вчерашния спринт, днес приключи втора, а тройката бе допълнена от Хана Сола от Беларус.

Утре Тодорова ще бъде с №28 в масовия старт на 12.5 километра, който е от 14:00 часа българско време и с него ще приключи сезона в Световната купа при дамите.