Милена Тодорова зае 15-о място в първия старт от Световната купа в биатлона след Олимпиадата в Пекин.

Това бе спринта на 7,5 километра в Контиолахти (Финландия), където с една грешка в стрелбата, Тодорова се нареди на 15-а позиция.

Тя бе перфектна при стрелбата от положение легнал, но допусна грешка от положение прав.

Така Тодорова завърши с време от 20:54.6 минути и намери място за утрешното преследване.

Първото място зае германката Денизе Херман, която спечели и злато от игрите в Пекин, но в индивидуалната дисциплина. Тя завърши с време от 20.08.6 с една грешка в стрелбата.

Второто място бе за Тирил Екхоф от Норвегия, а трета се нареди Стина Нилсон от Швеция.

Третото място на Нилсон бе истинска сензация, защото попринцип тя е ски бегачка, а за нея това бе първи подиум в биатлона.

В надпреварата участваха още две българки, освен Милена Тодорова. На 70-о място завърши Мария Здравкова, а Даниела Кадева бе 81-а.