Милена Тодорова постигна фантастично 27-о място в спринтовата дисциплина на започналото вчера Световно първенство по биатлон в Антхолц, Италия.

Българката, която в рамките на този месец спечели три медала от световното за младежи и девойки, направи ново фантастично състезание и при жените.

В ден с много вятър и тежки условия за биатлонистките, Милена направи само една грешка в стрелбата на прав и завърши на 1:17.3 минута от победителката Марте Олзбу Ройзеланд (Норвегия).

Така Тодорова си спечели и добро място за преследването в неделя, което започва в 13:45 часа.

След вчерашната смесена щафета норвежците се поздравиха с още едно злато. Олзбу завърши с време 21:13.1 минути и също една грешка.

Изненадата дойде от САЩ, тъй като ветеранката Сюзан Дънкли направи една от общо четирите чисти стрелби в надпреварата и грабна среброто, на 6,8 секунди зад победителката.

Чехия завоюва втори бронз, като Лусия Шарватова направи една грешка в стрелбата и завърши на 21,3 секунди изоставане.

Шестицата допълниха Олена Пидхрушна (Украйна), Денизе Херман (Германия) и Лиза Витоци (Италия). Носителката на Световната купа Доротея Вирер разочарова домакините и остана седма. Тирил Екхоф от Норвегия шокиращо направи шест грешки в стрелбата и остана едва 59-а, което я оставя без шансове за неделното преследване.

Даниела Кадева завърши на 81-о място с три грешки в стрелбата, а толкова направи и Мария Здравкова за 85-о място.