Спортният талант на "Еврофутбол" Никола Абаджиев завърши първата си година в Световната купа по кайт сърф на 12-то място в света. 19-годишният столичанин зае 13-о място при мъжете в последния кръг на GKA Ceara Kite Pro, което се състоя от 12-16 ноември в Прея, Бразилия.

Така Никола събра общ сбор от 8520 точки през сезона. Победител в крайното подреждане е италианецът Айртон Козолино с 10 450 точки.

Друг Спортен талант на "Еврофутбол" - Гергана Топалова се завърна от участие в два турнира от календара на ITF с награден фонд 25 000 долара, където спечели точки за световната ранглиста и от вчера е под № 524. На първия турнир в Гвалиор Гери достигна до 1/8-финал. Там, заедно с друга българка - Петя Аршинкова, спечелиха второ място на двойки, което е най-добро постижения за Топалова от турнир от тази категория.

Във втория турнир в Бопал тя се класира на ¼-финал, което от следващия понеделник ще й отреди около 490 място в света.