16-годишният Спортен талант на "Еврофутбол" Нургюл Салимова спечели международния турнир по шахмат Мемориал "Кесаровски-Станчев" при жените, а при мъжете е 12-та. В надпреварата участват 152 шахматисти.

Още една от талантливите ни млади спортисти - 14-годишната Михаела Чепишева, постигна успех този уикенд, след като спечели бронзово отличие на смесени двойки с партньора й Стивън Николаев на международния турнир за юноши и девойки Zagreb Open до 17 г. - кръг от европейската верига. При девойките и на двойки момичета Михаела е 5-та. Следващото й състезание е турнир в датския град Одензе.

Европейският вицешампион до 23 години в академичното гребане на двойка скул Станимир Халаджов завърши отлично състезателната година, след като на провелото се републиканско първенство в Пловдив завоюва три първи места - на скиф, двойка скул и двойка с рулеви.

Други двама Спортни таланти на "Еврофутбол" при подрастващите в биатлона участваха на лятното държавно първенство за юноши младша възраст в Троян. Константин Василев е 2-ри в дисциплината "спринт" (6 км с 2 стрелби). На 10 километра индивидуално (с 4 стрелби) грабна златото. Биляна Чавдарова е 4-та в индивидуалната дисциплина.