Силните Олимпийски игри за домакините от Франция продължават с пълна сила, като тяхна представителка донесе първа титла в състезанието по триатлон.

27-годишната парижанка Касандре Бьогран беше най-бърза в дистанцията от 1,5 километра плуване, 40 километра колоездене и 10 километра бягане.

Бьогран, която на Олипиадата в Токио спечели бронз в отборната надпревара, бе най-бърза във финална група от четири състезателки. Тя носи шеста олимпийска титла за Франция от началото на Игрите.

Среброто е за швейцарката Джули Дерон, която продължава силните традиции на тази държава в триатлона. Тя завърши на шест секунди зад победителката. На 21 секунди зад Бьогран финишира бронзовата медалистка Бет Потър от Великобритания.

Олимпийската шампионка от Токио Флора Дъфи (Бермуда) не успя да повтори силното си представяне и остана пета в състезанието на 1:17 минута зад победителката.

Състезанието в триатлона днес беше позволено след нови тестове за чистотата на река Сена в 4:30 сутринта, но големите проблеми за състезателките дойдоха в колоезденето заради мокрите улици на Париж. Дъждовното време в последните часове доведоха до множество падания, включително и на някои от фаворитките.

По-късно днес е мъжката надпревара в триатлона.