Торонто разби шампиона на НХЛ Тампа Бей с 5:0 в първия мач от плейофната серия, а срещата мина в непрестанен екшън не само като спортно-технически изпълнения.

Няколко сериозни и класически сбивания оцветиха мача, обагриха с кръв леда и оправдаха предсказанието на треньора на канадския тим Шелдън Кийф преди старта на серията:

"Това ще е най-физическият сблъсък от всички в плейофите. Битка.

Ще бъде нещо на ръба на насилието, да се надяваме да не мине отвъд."

Но още на старта мина.

ВИЖТЕ ВИДЕО ОТ ЕКШЪНА В ТОРОНТО>>>

Невероятните 113 наказателни минути добре описват случилото се, а два големи боя, след единия от които Ян Рута от гостите излезе от леда окървавен, с голяма цицина на главата и в доста окаян вид, бяха кулминацията. Но имаше и още екшън - удари откъм гърба, подкосявания и други номера, автоматично водили до поне двеминутни санкции.

След масовото сбиване в третата третира общо 12 души бяха наказани наведнъж. А в мача рекордьори бяха същият този Рута (17 минути), Кори Пери (Тампа, 16 минути), Морган Райли (Торонто, 15), Кайл Клифърд (Торонто, 15).

Герой за домакините извън сбиванията бе Остън Матюс, който завърши редовния сезон със 106 точки (60 гола и 46 асистенции), а сега стартира плейофите с нови 3 - 2 попадения и голов пас.