Един от големите фаворити на Световното първенство по хокей на лед - Русия, отпадна на полуфиналите на шампионата в Словакия.

"Сборная" загуби с 0:1 от Финландия в драматичен мач.

Единственото попадение падна 10 минути преди края, а негов автор бе капитанът на скандинавците Марко Антила.

Големият герой за Финландия обаче бе вратарят Кевин Ланкинен, който стана и играч на мача.

Той отрази всичките 32 удара към вратата си, за да отчая звездното руско нападаение.

В заключителните минути на мача Сборная имаше няколко чудесни шанса, но финландците се хвърляха самоотвержено пред шайбата, за да достигнат третия си финал в последните шест Световни първенства.

Отборът на Русия, който записа осем поредни победи на първенството в Словакия, отново се провали и няма да играе финал на второ поредно първенство.

Съперникът на Финландия на финала ще бъде тимът на Канада, който разби Чехия с 5:1.