Фабио Куартараро със сигурност не е доволен от представянето си в Гран при на Нидерландия. Шампионът на Moto GP не успя да завърши днешния старт, след като претърпя две катастрофи на едно и също място, а втората от тях сложи край на участието му в състезанието.

Французинът отпадна в тринадесетата обиколка, когато изглежда загуби контрол над мотоциклета си и прелетя над него, падайки на глава.

ВИДЕО ОТ СИТУАЦИЯТА ВИЖТЕ ТУК >>>

По този начин Куартараро загуби 13 точки от аванса си пред втория в класирането - Алейш Еспаргаро (Испания). Именно каталунецът бе намесен в първата катастрофа за деня на Фабио и загуби 8 секунди, но успя да се преобри за четвъртата позиция в крайното подреждане.

Първи и втори финишираха италианците Франческо Баная и Марко Бецеки, и двамата с “Дукати”. Трети пък остана Маверик Винялес (Испания), който кара за “Априля”.

Куартараро води в световния шампионат със 172 точки, доакто Еспарагаро е втор със 151.