Канзас Сити Чийфс спечели с 22:17 гостуването си на Атланта, въпреки че едва удържаше домакините в последната четвърт да не отбележат решаващ тъчдаун, който щеше да обърне резултата. Шампионите в НФЛ обаче за трета поредна седмица от старта на сезона бият драматично и показват здрави нерви, манталитет и опит на... шампион. Трикратен в последните пет години.

Канзас е 3-0, като вече зад Океана се говори за "перфектен сезон" без загуба по пътя към плейофите. Том Брейди и Ню Инглънд го направиха за последно през 2007 г., когато завършиха с 16-0 редовния сезон, но после загубиха на Супербоул.

Нощта бе отново драматична и с изненадващи резултати, като един от големите фаворити и финалист на Супербоул миналия сезон - Сан Франциско, записа втора загуба в три мача. Този път от прекия калифорнийски съперник ЛА Рамс - 24:27.

Куп контузии белязаха невероятно драматичен мач в Ню Орлиънс, където Филаделфия докуцука до късна победа с 15:12, въпреки че игра в почти цялото второ полувреме без нито един здрав титулярен нападател.

Сензацията на кръга дойде в Лас Вегас, където Каролина - най-слабият отбор в лигата, удари тежко местния Райдърс с 36:22.

Аризона - Детройт 13:20.

Четири отбора са с пълен актив три от три победи: Канзас Сити, Питсбърг, Сиатъл и Минесота.