Тампа Бей разби с 6:2 гостуващия Колорадо и намали изоставането си във финалната серия за Купа "Стенли" на 1-2.

Това бе и достоен отговор от шампионите след 0:7 в мач №2 преди дни в Денвър. Очевидно няма да има скука във финалите, след като първите три срещи бяха спектакли с общо 22 гола, а зрелищните боеве на леда са обичайна гледка. И тази сутрин не мина без такъв, като дуелът Рос Колтън (Тампа) - Логан О`Конър (Колорадо) си беше направо като за платено излъчване в боксова галавечер.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖА ОТ МАЧА И СБИВАНЕТО>>>

Боят стана в края на третата третина, когато резултатът вече бе оформен на 6:2.

Тогава коварният тип Андрю Колиано от гостите удари със стика си Пат Маруун от Тампа, но двамата бяха разтървани, за да не се сбият. В това време обаче двойката Колтън - О`Конър вече бе хвърлила ръкавиците и се млатеше усърдно. Те получиха по 5 минути наказание, докато провокаторът на целия хаос Колиано бе изгонен за 10.

Преди тези мигове хокеят бе на високо ниво и головото шоу радваше окото. Колорадо поведе с гол на капитана Габриел Ландеског при човек повече на леда, но Антъни Чирели и Онджей Палат обърнаха резултата. Ник Пол направи 3:1, Ландеског върна още едно попадение (пак при числено превъзходство), а до края на втората част Тампа наниза още три шайби - Стив Стамкос, Пат Маруун и Кори Пери се разписаха.

Домакините обаче изгубиха с травма Никита Кучеров, като не е ясно дали руският ас ще се върна в игра за двубой №4. Той допринесе с две асистенции, преди удар на мантинелата да го прати директно към съблекалнята, без да се завърне на леда.

Мач №4 е в четвъртък сутринта от 03:00 часа българско време, а предаването ще е по MAX Sport 2 HD.