САЩ спечели смесената щафета на 4х400 метра на Световното първенство по лека атлетика в Доха.

Американците в състав Уилбърт Ландън, Алисън Феликс, Кортни Около и Майкъл Чери триумфираха със златото, но и със световен рекорд.

Те финишираха бягането за 3:09.34 минути и подобриха най-доброто постижение за втори път по време на първенството.

Сребърният медал с време 3:11.78 минути отиде за Ямайка, а бронзът остана за Бахрейн.

В друга интересна надпревара от неделната вечер в Доха, рускинята Анжелика Сидорова спечели титлата в овчарския скок при жените. Състезаващата се под неутрален флаг атлетка (заради наказанието на руснаците) грабна златния медал с 4,95 метра, които преодоля от трети опит.

Преди тази височина Сидорова и американката Санди Морис не бяха направили по нито един фаул. Морис обаче не успя да преодолее 4,95 и остана със сребро. Бронзовият медал отиде при гъркинята Екатерини Стефаниди (4,85 м).

В скока на дължина при мъжете титлата бе за американеца Кришчън Тейлър, негова четвърта в кариерата. Той спечели със 17,92 метра.

Сребърният медал остана за сънародника му Уил Клей, който постигна 17,74 метра. С бронза се окичи Хюз Фабрис Занго от Буркина Фасо, който скочи 17,66 м.

За рекорден четвърти път Шели-Ан Фрейзър-Прайс (Ямайка) стана световната шампионка на 100 м. Тя триумфира във финала на късия спринт  с 10.71 сек.

Подгласнички на шампионката станаха Дина Ейшър-Смит (Великобритания) и Мари Хосе Та Лу (Кот д"Ивоар).