Канзас Сити спечели титлата в американския футбол след страхотен финал на Супербоул, побеждавайки Филаделфия Ийгълс с 38:35. Драмата бе пълна, а шут 8 секунди преди края я реши при резултат 35:35. Новите шампиони губеха с 10 точки след първото полувреме, но обърнаха срещата и за втори път в последните 4 години стигнаха до трофея "Винс Ломбарди".

Те имат и загубен финал в този период, което ги утвърждава като новата доминираща сила в спорта, а куотърбекът им Патрик Махоумс - избран за MVP на сезона преди финала и на самия мач, посяга към трона на отказалия се наскоро Том Брейди.

ВИЖТЕ СНИМКИ ОТ ЦЯЛАТА ЗРЕЛИЩНА НОЩ В АРИЗОНА>>>

Шоуто на Риана

Едва в петата си година като титуляр в лигата, той изведе Канзас Сити до две титли и още един гастрол на Супербоул. До постиженията на Брейди има още доста път (10 участия и 7 титли на Супербоул), но ако някой може да ги преследва, това е човекът.

ВИЖТЕ ВИДЕА ОТ МАЧА И ШОУТО НА РИАНА>>>

На почивката, докато Махоумс и компания търсеха обрата в мача, на сцената излезе Риана - 7 години след последното концертно изпълнение, което видяхме от нея.

Чакането си струваше, шоуто бе зрелищно и наелектризиращо, а самата изпълнителка показа и коремчето, което издаде на няколкостотин милиона из цялата планета, че е бременна за втори път.

Разбира се, социалните мрежи пламнаха и по тази тема, а само в Туитър публикациите около нея минаха милион за около 30 минути. В същото време мачът вече вървеше, бе започнало второто полувреме, и социалните мрежи гърмяха и около играта.

А там тепърва идваше драмата. Тя бе пълна в последната четвърт, когато изглеждаше, че Чийфс - след обрат от 14:24, са осигурили победата при 35:27 и 9 оставащи минути.

Но Филаделфия тръгна в атака, стигна до тъчдаун, игра рисковано за две допълнителни точки и изравни.

Махоумс отново бе героят за Канзас Сити

Победният шут в мача на Харисън Бъткър

И пак Махоумс, който игра и в този мач, както и в предишния преди две седмици с травма в глезена, отново извиси ръст и организира победното нападение. Докара нещата до шут на Харисън Бъткър от 27 ярда, който трудно можеше да се пропусне.

След него връщане назад за Ийгълс нямаше, тъй като времето за атака бе само осем секунди.

Патрик е новата суперзвезда в НФЛ без никакво съмнение - номер едно на целия сезон и на Супербоул. Но ще има сериозна конкуренция в следващите години в лицето на Джейлън Хъртс, куотърбек на загубилия тази нощ отбор. Само на 24 години и във втория си сезон като титуляр за Филаделфия, той завърши мача с три тъчдауна, направени от него с топката, пресичайки линията на ендзоната.

Игра изключително смело и не се притесни от груба грешка, която подари тъчдаун на съперника още във втората съперника още във втората четвърт.

Джейлън Хъртс игра страхотно за Филаделфия

Супербоул 57 бе много близо и до това да отбележи рекорд - точките в него останаха 73 и това е резултатност №2 цялата история на тези мачове. И след зрелището в Аризона №1 си остава финалът от 1995-а, когато Сан Франциско би Сан Диего с 49:26 (75 точки). Днес постижението бе заплашено, както никога досега.

Цялата вечер (у нас нощ) бе великолепна, като играта на терена бе страхотна реклама за този спорт, набиращ все по-голяма популярност и извън САЩ.

А на полувремето видяхме едно голямо завръщане на сцената от магнетичната Риана, при това и с поднесената от нея изключително позитивна новина.