Спортният талант на "Еврофутбол" - Станимир Халаджов и партньорът му на двойка скул Рангел Кацарски завоюваха второ място във финал "Б" на завършилата през уикенда в Пловдив Световна купа по гребане за мъже и жени.

Това отреди на талантливите ни състезатели 8-о място в крайното класиране. Халаджов и Кацаров продължават с подготовката си за Европейското първенство за мъже, което е от 31.05. до 02.06.2019 г. в Люцерн, Швейцария.

Родните ни плувци имаха няколко състезания, където представиха повече от отлично България. Георги Цурев спечели сребърен медал на 4 х 200 м свободен стил и бронзов медал на 4 х 100 м съчетано плуване на провелите се Балкански игри на 11-12 май в Кавала, Гърция.

На международния турнир Сандански, също през уикенда, Светлозар Николов завоюва един златен - на 50 м гръб с 29.4 сек, два сребърни - на 50 м бруст - 31.2 сек и на 50 м свободен стил с 25.4 и едно бронзово отличие на 50 м бътерфлай с 27.1 сек. На същото състезание Тиана Темелкова грабна две сребра - на 50 и на 100 м гръб в групата на 13-14-годишните. На международния турнир "Младост", който се проведе на 4-ти и 5-ти май в Пловдив, Тиана взе златните медали на 50 м и 100 м гръб и сребро на 200 м гръб отново в нейната възраст.

Две от таекуондистките ни Румина Кирчева и Радина Борисова участваха на международния турнир "Астерикс" в Ниш, Сърбия. Там Румина взе сребро след две победи и загуба на финала, а Радина победи в две срещи срещу местни състезателки.