Европейският шампион и световен вицешампион в биатлона Владимир Илиев показа страхотна форма в началото на започналия тази седмица нов сезон.

Българинът завърши на десето място в първия спринт от кръга за Световната купа в зимния център Йостерсунд след много силно бягане и две грешки във втората си стрелба на положение прав.

Владо остана само на 36 секунди зад победителя и носител на Световната купа от миналата година Йоханес Тингес Бьо, а според статистиката - чисто бегово българинът бе само на 20 секунди зад норвежеца. 26-годишният Бьо направи една грешка, което подсказва колко добро бе темпото на Илиев.

Второто място е за Тарей Бьо, който остана на 19 секунди зад по-малкия си брат със същата успеваемост с пушката. Подиумът допълни руснака Матвей Елисеев на 19,9 зад победителя и без грешка в стрелбата.

Второто най-добро българско време е за Антон Синапов, който е на 42-а позиция с две грешки и 1,56.2 минута изоставане. С две позиции зад него е Димитър Герджиков с една грешка, а Красимир Анев зае 52-о място с два пропуска.

За мъжкия биатлон следва индивидуалната дисциплина на 4 декември, а на 7 декември е щафетното бягане, в което можем да имаме надежди за добър резултат в този състав.