Трагедия покоси Team Ineos, най-силния колоездачен отбор в света за последното десетилетие.

Спортният директор Николас Портал почина едва на 40 години, след като инфаркт го покоси в къщата му в Андора. Шефът на тима, сочен за големия мозък зад неговия успех, е бивш състезател по колоездене.

Според непотвърдени информации в испанските медии, Портал се прибрал от традиционния си сутрешен пробег с велосипед, след което получил удара.

Французинът се отказа от колоезденето през 2012-а, след което веднага зае поста на директор в отбора. Причината за прекратяването на кариерата му бяха именно проблеми със сърцето.

От осем години това е човекът, отговорен за спортните операции в отбора.

През този сезон съставът на Team Ineos отново е звезден, като в него е актуалният победител в Тур дьо Франс - Еган Бернал, четирикратният шампион в състезанието Крис Фрум и друг бивш победител - Герейнт Томас.

Team Ineos спечели Тура в 7 от последните му 8 издания и е абсолютен хегемон не само в тази надпревара.