Шампионът Джъд Тръмп и голямата звезда Рони О`Съливан ще търсят обрат днес, за да не изхвърчат от световното първенство по снукър на четвъртфиналната фаза.

Ракетата Рони губи с 2:6 от великолепният Марк Уилямс, 45-годишен представител на старата школа. Двамата с О`Съливан започват заедно на професионалната сцена през 1992-ра, като имат дългогодишно съперничество.

Още по-тежка е ситуацията на защитаващия титлата си Тръмп, който губи с 6:10 от Кайрън Уилсън.

При 6:5 шампионът пропусна златен шанс да изравни фреймовете, след което съперникът му натрупа самочувствие и инерция, за да дръпне сериозно в резултата.

Другите два четвъртфинала на световното първенство влизат във втория си днес при следните резултати:

Марк Селби - Нийл Робъртсън 11:5

Антъни Макгил - Курт Мафлин 7:1.

Двубоите се подновяват днес в 12 ч българско време, като първенството се предава в каналите Евроспорт и Евроспорт 2.