Сърбия отново се доказа като доминатор в олимпийския турнир по водна топка при мъжете.

Западните ни съседи спечелиха трета поредна олимпийска титла след много силно представяне във финала срещу един от историческите си съперници - Хърватия.

Ватерполистите на Сърбия спечелиха срещу актуалния световен шампион с 13:11 и взеха сладък реванш за отпадането си от него на шампионата на планетата през февруари.

Днес играчите на Урош Стефанович взеха ключова преднина в първата четвърт, когато след резултат 2:2 успяха да вкарат три поредни гола и да се оттеглят на почивка с 5:2. До края на мача хърватите така й не успяха да съкратят разликата, като едва в последната четвърт успяха да стигнат до два гола пасив, но не и да си дадат шанс за обрат.

Най-резултатен за победителите във финала беше Милош Чук с три гола , а по два добавиха Никола Дедович и Никола Яксич. За сребърните медалисти Йерко Маринич Крагич вкара три пъти, а по два отбелязаха Лорен Фатович и Константин Харков. За щастие не се оправдаха очакванията за много груби действия във финала, като историческите съперници показаха феърплей.

Третата поредна олимпийска титла за Сърбия означава, че страната вече има шест, ако броим предходните три за Югославия. Хърватия не успя да повтори олимпийското си злато от Игрите в Лондон през 2012 година.

Бронзът в Париж 2024 изненадващо отиде за САЩ след 8:8 и победа с 3:0 при дузпите срещу Унгария. За американците това е първи медал от Игрите в Пекин през 2008-а, когато спечелиха среброто.

В женския турнир титлата за първи път отиде за Испания след 11:9 във финала срещу Австралия. Малкият финал беше спечелен от Нидерландия с победа 11:10 над САЩ.