Владимир Илиев завърши на дванадесета позиция в индивидуалния старт на 20 километра на Световното първенство по биатлон в словенския зимен център Поклюка.

Илиев, който е сребърен медалист в тази дисциплина от първенството на планетата в Йостерсунд през 2019 година, допусна само една грешка в стрелбата. Биатлонистът ни, започнал с №18 в днешното състезание, приключи на 2.33.3 минути от новия световен шампион - Стурла Холм Легрейд. Той не сгреши нито веднъж в четирите стрелби, а времето му бе 49:27.6 минути.

Българинът спечели 29 точки с това свое класиране, след като в преследването на 12.5 километра бе завоювал 3 - първите за България на първенството.

Среброто е за Арнт Пейфер от Германия, който също завъшри без грешки в стрелбата, но бе с 16.9 секунди по-бавен от Легрейд, докато с бронз се поздрави друж норвежец - Йоханес Дале (1 грешка и +40.9 секунди).

Димитър Герджиков започна със стартов номер 60 и приключи на петдесето място (2 грешки и +5.34.2 минути), Антон Синапов (№76) финишира като 59-и (4 грешки и +5.58.1 минути), а Владимир Оряшков (№98) завърши 89-и (4 грешки и +10.30.9 минути).