Най-добрият български биатлонист Владимир Илиев завърши на 25-о място в дисциплината преследване, която се проведе в Хохфилцен, Австрия.

Във втория кръг от Световната купа българинът стартира от 33-и заради класирането си в спринта преди два дни. Успя да се изкачи със седем места благодарение на две чисти стрелби.

В последната си стрелба Илиев направи две от общо трите си грешки в състезанието и при по-малко пропуски можеше да се окаже в топ 20. Днешното му представяне е най-доброто му през сезона до момента.

Победата отново отиде за Йоханес Тингес Бьо. Норвежецът триумфира в шесто поредно състезание, след като бе победител още в трите дисциплини в Контиолахти, както и в спринта и щафетата в Хохфилцен.

Днес Тингес Бьо направи две грешки в стрелбата и завърши трасето от 12,5 километра за 33:50.7 минути.

Втори е сънародникът му Стърла Лагрейд, който бе трети в спринта. Той също с две грешки остана на 47,9 секунди изоставане.

Трети пък е вторият от спринта Емилиен Жаклен след три грешки и изоставане от 1:13.9 минута.

Следващият кръг в биатлона ще се проведе в Льо Гран Борнан (Франция) между 15 и 18 декември.