Владимир Илиев завърши на 22-ро място в спринта на 10 километра от Световната купа по биатлон в Гран Борнан, Франция.

Българинът свали 9 от 10 мишени и след добро бягане намери място в преследването на 12.5 километра, което ще бъде проведено в събота.

Илиев допусна грешка на първа стрелба, на излизане от която бе 45-и и с над половин минута пасив от лидера Емилиан Жаклен. Българинът обаче коригира пропуска и свали всички мишени при втория опит.

Бенедикт Дол спечели старта в Гран Борнан с време 23:22.1 минути, с което записа първата си победа за Световната купа и първа за Германия за сезона при изминали три спринта. Всички биатлонисти в топ 3 завършиха без грешки, като втори на 9.4 секунди остана норвежецът Тарей Бьо, а трети с 11.3 пасив се класира Кентен Фийо Майе.

Норвегия продължава да заема първите две места в общото класиране за световната купа. Йоханес Тингес Бьо е лидер с 254 точки, Тарей Бьо е втори с 222, а французинът Симон Дестио заема трето място с 209.

Антон Синапов завърши 73-и с две грешки и време 2:40.0, с което остана извън състава за петъчното преследване и съботния масов старт.