България завърши на 15-та позиция в щафетата на 4х6км. за жени, част от втория кръг за Световната купа по биатлон.

Нашите момичета завъртяха една наказателна обиколка и използваха общо 8 допълнителни патрона в хода на състезанието. Родният състав беше спрян след седмата стрелба, когато беше застигнат от отбора на Швеция.

За България участваха Милена Тодорова, Даниела Кадева, Мария Здравкова и ваксмайсторът на отбора Стефани Попова, която имаше нелеката задача да замени Десислава Стоянова, която е под карантина в Контиолахти (Финландия).

Фаворитките от Швеция не оставиха никакъв шанс на конкуренцията и завършиха на първо място само с осем допълнителни патрона.

На второ място с един резервен патрон в повече завършиха биатлонистките от Франция, а Германия допълни почетната стълбичка с общо 13 допълнителни изстрела.

В последния състезателен ден от втория кръг за СК по биатлон ще наблюдаваме преследване на 10км. при жените и традиционната мъжка щафета на 4х7.5км.