Люис Хамитлън продължава да доминира във Формула 1 и грабна своята четвърта победа от общо шест старта през настоящия сезон.

Британецът безпроблемно спечели Гран При на Каталуния, с което направи поредна крачка към мечтаната седма шампионска титла.

По традиция на почти невъзможната за изпреварвания "Каталуния", пилотът на полпозишън успя да грабне и победата, без тя да е поставена под сериозна заплаха.

Хамилтън навъртя 66 перфектни обиколки, за да се поздрави с 88-а победа в кариерата, като успя да затвори с обиколка всяка една кола извън тези на подиума.

Освен това той задмина легендата Михаел Шумахер, като вече има 156 подиума в кариерата си, срещу 155 за седемкратния шампион.

А до Хамилтън на подиума застанаха обичайните заподозряни - Макс Верстапен с "Ред Бул" и Валтери Ботас с "Мерцедес".

Верстапен тръгна трети, но отличният му старт му позволи да спечели позиция още в първия завой от състезанието. Той съумя да запази тази втора позиция, макар износените му гуми в края да му създадоха трудности.

На трета позиция, с над минута пред четвъртия, се нареди Валтери Ботас.

Четвърти в Испания завърши излекувалият се от коронавирус Серхио Перес с Рейсинг Пойнт, но заради наказание от 5 секунди, в крайното класиране той остана зад съотборника си Ланс Строл.

Топ 10 допълниха Карлос Сайнц (Макларън), Себастиан Фетел (Ферари), Алекс Албон (Ред Бул), Пиер Гасли (Алфа Таури) и Ландо Норис (Макларън).

Извън челната тройка, основният акцент бе около Себастиан Фетел, който се бори с най-слабия сезон в кариерата си.

Той успя да се добере до зоната на точките със седмата си позиция и спечели гласуването на феновете за "Пилот на деня", но ще се запомни със звучните ругатни, които отправи към механиците си.

20 обиколки преди края, той пожела да завърши състезанието с гумите, които бяха на болида му. Немският пилот получи отказ, а няколко обиколко по-късно, механиците му го попитаха абсолютно същия въпрос - дали иска да завърши старта с тези гуми.

Фетел не успя да сдържи нервите си при тази абсурдна ситуация и звучно изпсува своя механик. Момент, който със сигурност ще има развитие в следващите дни.

Съотборникът му Шарл Леклер пък допусна безумна грешка, завъртя се, а след това не успя да продължи състезанието и се прибра в бокса.

С победата си, Люис Хамилтън събра 132 точки, с 37 пред Макс Верстапен и 43 пред Валтери Ботас.