Младата надежда на "Ред Бул" Макс Верстапен зарадва морето от холандски фенове на Гран при на Австрия във Формула 1.

Макс спечели една от най-интересните надпревари от началото на сезона, а световният шампион Люис Хамилтън и съотборникът му Валтери Ботас претърпяха пълен крах, отпадайки в хода на състезанието.

Радостта е и за "Ферари", чиито двама пилоти допълниха подиума - Кими Райконен завърши втори, а Себастиан Фетел трети.

Снимка: Официален сайт

Така германецът отново е лидер в генералното класиране, макар и само с една точка преднина пред Хамилтън.

Триумфът е огромен и за "Хаас". Техните пилоти Ромен Грожан и Кевин Магнусен завършиха съответно четвърти и пети.

Стартът бе крайно интересен. Кими Райконен с много добра траектория успя да спечели мястото на Валтери Ботас, който направи слаб старт. След това обаче пилотът на "Мерцедес" си го върна, а лидер бе Хамилтън.

В обиколка №14 Ботас получи проблеми в автомобила и се наложи да приключи участието си в състезанието.

Това изиска виртуална кола за сигурност, от която екипът на Люис Хамилтън не се възползва, като подходящо време за смяна на гумите. Така лидерът в първите обиколи всъщност се оказа четвърти и това го вбеси.

В 20-а обиколка Дани Рикардо задмина Кими Райконен майсторски за 2-та позиция. 18 обиколки по-късно обаче финландецът си върна позицията.

За Хамилтън проблемите продължиха и той бе задминат от Фетел за третото място, а Рикардо отиде пети. След спиране в бокса и австралиецът задмина световния шампион.

В обиколка №51 рожденикът Рикардо с проблеми в болида също последва Валтери Ботас и напусна надпреварата.

Касапницата застигна и Хамилтън пет обиколки преди края, когато британецът загуби мощност и се оттегли. Така след 33 поредни завършени състезания от него, бе сложен край на серията.

По време на всички тези събития Верстапен водеше сигурно надпреварата и не остави нищо на случайността.

Снимка: Getty Images/Gulliver Photos