Шарл Леклер с “Ферари” спечели първото състезание за сезон 2022 във Формула 1. Радостта за Скудерията бе двойна, защото Карлос Сайнц финишира втори, превръщайки успеха на италианците в двоен. “Черните кончета” не бяха печелили състезание от 2019 година насам, като последния триумф на отбора бе през 2019 година в Сингапур, когато Себастиан Фетел ликува, а Леклер остана на втора позиция.

Победата в Бахрейн днес бе и първа за Леклер именно от въпросното Гран при на Сингапур.

Шампионът Макс Верстапен и “Ред Бул” пък претърпяха шумен провал. Нидерландецът напусна принудително пистата в последните обиколки заради проблем с болида и липсата на мощност, а в самия край Серхио Перес също отпадна след завъртане, оставяйки отбора пълно капо.

Седемкратният световен шампион Люис Хамилтън с "Мерцедес" допълни челната тройка на пистата “Сахир” днес.

Леклер стартира от пол позишън и в крайна сметка успя да завърши първи, като двамата с Верстапен зарадваха феновете със здрава битка, особено в средата на надпреварата, когато в рамките на няколко обиколки непрестанно се изпреварваха.

Джордж Ръсел завърши четвърти в първия си старт като пилот на “Мерцедес”, а категорично най-големите изненади в зоната на точките дойдоха от Кевин Магнусен с “Хаас”, завършил пети, както и от Гуаню Джу с “Алфа Ромео”, записал точка още в дебюата си при най-бързите, завършвайки десети.

Мик Шумахер постигна най-доброто си класиране във Формула 1, завършвайки единадесети.

Иначе и този старт не мина без появата на кола на сигурността, която излезе на трасето в 46-ата обиколка, когато болидът на Пиер Гасли се запали.

Сезонът продължава още следващата седмица, когато предстои Гран при на Саудитска Арабия.

Снимка: Twitter