Пилотите на "Ферари" Шарл Леклер и Карлос Сайнц изненадващо окупираха първите две места на стартовата решетка за Гран при на Мексико във Формула 1 рано тази сутрин наше време.

Леклер бе най-бърз в квалификацията с най-бърза обиколка от 1:17.166 секунди и за четвърти път през този сезон ще стартира от първата позиция.

Сайнц остана на 0.067 секунди от неговото време, а трети е актуалният нов световен шампион Макс Верстапен ("Ред Бул").

"Ако трябва да бъда честен, не очаквах да съм първи в квалификацията - призна Леклер. - По време на третата тренировка изобщо не се чувствах комфортно с болида на пистата.

Но тя сякаш бе изключение, защото мисля през останалото време в Мексико напипахме скоростта, която ни е нужна. Не съм сигурен обаче дали това ще бъде достатъчно, за да спечелим състезанието."

Верстапен ще е двойно мотивиран за победа, въпреки че отдавна си осигури титлата. Той търси рекорд по най-много победи в рамките на един сезон - 16.

Сега е с 15, като след Мексико ще има още шансове - остават състезанията в Бразилия, Лас Вегас и Абу Даби.

Шампионът бе разследван от стюардите след квалификацията за нечисто излизане от бокса, както и Джорд Ръсел ("Мерцедес"), и Фернандо Алонсо ("Астън Мартин"). И тримата бяха оправдани и няма да има наказания за тях.

Четвърти ще потегли Даниел Рикардо ("Алфа Таури"). Пети остана Серхио Перес ("Ред Бул"), шести е Люис Хамилтън ("Мерцедес").

Състезанието за Гран при на Мексико е в неделя вечер от 22 часа българско време (по Диема спорт).