Себастиан Фетел с "Ферари" спечели Гран при на Канада сравнително рутинно, след като тръгна първи на старта и нито веднъж не допусна да е на друга позиция до финала.

Втори остана Валтери Ботас с "Мерцедес", а трети и четвърти са пилотите на "Ред Бул" Макс Верстапен и Даниел Рикардо.

Германецът обаче се наложи да финишира "два пъти" в куриозен и малко конфузен завършек на състезанието, след като моделът Уини Харлоу, натоварена с мисията да развее флага на финала, го направи в предпоследната обиколка!

"Кажете им да не веят флага преди да сме свършили работата", ядоса се Фетел в тиймрадиото на "Ферари".

Себастиан не трепна на старта, когато болидите на Брендън Хартли ("Торо Росо") и Ланс Строл ("Уилямс") се удариха зрелищно. И двамата са без наранявания.

Надпреварата се поднови нормално от пета обиколка, а Фетел натисна здраво и увеличаваше аванса си.

Конкурентът му в генералното класиране и актуален световен шампион - Хамилтън, влезе твърде рано в бокса и това стана повод за малък скандал между него и тима на "Мерцедес". Както и причина Люис да загуби четвърта позиция, изпреварен от Рикардо.

Така в генералното класиране Фетел вече води със 121 точки, а Хамилтън е втори със 120.

Ботас е с 86, а Рикардо има 84.

Следващият старт за сезона е на 24 юни в дълбоката френска провинция, на легендарната писта "Пол Рикар". "Формула 1" се завръща на това трасе след 28 години.