Люис Хамилтън започна сезона във Формула 1 така, както завърши предишния. Шампионът спечели първата позиция за утрешния старт в Австралия, след като даде най-бързо време в квалификацията - 01:20.486 мин.

Втори ще стартира Валтери Ботас, съотборникът му в "Мерцедес", който завъртя най-добрата си обиколка за 01:20.598. Така отборът-шампион от миналия сезон, окупира първата редица на първия старт за 2019-а.

До последното завъртане по пистата на Люис, Ботас водеше квалификацията, но британецът го изпревари с перфектна последна обиколка.

Това е осми случай, в който Хамилтън печели първата позиция на стартовата решетка в Австралия, което е рекорд в историята на пистата. Люис обича да кара край Мелбърн и стартът на сезона обещава да е добър за него и отбора му.

"Невероятен ден, каква публика имаше само - каза петкратният шампион, който е привестван от австралийците като у дома. - Първите шест отбора са в рамките на една секунда, това е страхотно начало на сезона. Ще бъде голямо състезание утре!".

Не само лидерът бе доволен.

"Имаме добра кола и добра стратегия, ще видим какво ще се случи утре", остана оптимистичен Себастиан Фетел, неговият голям конкурент от "Ферари".

Фетел ще стартира трети, а четвърти е Макс Верстапен ("Ред Бул").

Третата редица ще е съставена от Шарл Леклер ("Ферари") и Ромен Грожан ("Хаас"). Седми е Кевин Магнусен ("Хаас"), а осми - обещаващият дебютант Ландо Норис с "Макларън".

Кими Райконен в болида на "Алфа Ромео Рейсинг" е девети.

Състезанието е в неделя от 7,10 ч българско време и ще се предава по Диема спорт 2.