Люис Хамилтън продължи доминацията си и ще тръгне от първата позиция в утрешното Гран При на Италия.

Британският шампион бе най-бърз на "Монца", като с обиколка за 1:18.887 минути, успя да спечели шестия си полпозишън през сезона и общо седми на тази писта.

Освен това той постави рекорд за най-бързата квалификационна обиколка в историята на Формула 1, като средната му скорост за тази минута и 18 секунди бе 264 километра в час.

Полпозишънът на Хамилтън означаваше, че болид на "Мерцедес" ще стартира от първата позиция във всеки един от осемте старта през сезона до този момент.

До Хамилтън на старта пък ще е неговият съотборник Валтери Ботас, който също направи уникална обиколка, но остана на 0.069 хилядни от секундата зад британския шампион.

Най-голямата изненада на деня бе испанецът Карлос Сайнц, който със своя "Макларън" успя да грабне третата позиция в квалификацията.

Топ 10 пък допълниха Серхио Перес (Рейсинг Пойнт), Макс Верстапен (Ред Бул), Ландо Норис (Макларън), Даниел Рикардо (рено), Ланс Строл (Рейсинг Пойнт), Алекс Албон (Ред Бул) и Пиер Гасли (Алфа Таури).

За пореден път през сезона огромното разочарование бе в червен цвят.

Двата болида на "Ферари" претърпяха грандиозен провал, като не успяха да достигнат до финалния етап на квалификациите на "Монца" за първи път от 1984-а насам.

Себастиан Фетел остана на унизителната на Скудерията 17-а позиция у дома, а съотборникът му Шарл Леклер ще стартира 13-и.

Гран При на Италия е утре от 16:10 часа българско време, като ще бъде излъчен в ефира на Diema Sport.