Повреда в болида на "Ферари" предаде Шарл Леклер за сигурна първа победа на дебютанта във Формула 1.

21-годишният пилот от Монако водеше уверено в Гран при на Бахрейн, като авансът му бе над 10 секунди, а оставаха само 12 обиколки до края.

Ясно бе, че дебютантът вече мисли за снимката с шампанското на подиума, когато болидът му започна да губи мощност. С лекота го изпревари Люис Хамилтън, а "Мерцедес" записа двойна победа - втори остана Валтери Ботас.

Разочарованието на "Ферари" и Леклер бе огромно, а повредата се оказа в моторен генератор.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Младокът все пак се качи на подиума, удържайки третата позиция. Четвърти е Макс Верстапен с "Ред Бул", а пети - Себастиан Фетел в другия болид на "Ферари".

Шампионът Хамилтън спортсменски остави Леклер да се качи заедно с него към подиума и очевидно намери добри думи за него.

Леклер стартира първи в Бахрейн, но веднага бе изпреварен от Фетел и Ботас. Само след шест обиколки обаче си върна лидерската позиция и с невероятно представяне вървеше към блестяща победа в едва втория си старт във Формула 1. Тогава обаче техниката го предаде...

В генералното класиране след първите два старта за сезона води Ботас с 44 точки, а Люис има 43. Верстапен е трети с 27, а Леклер - четвърти с 26 точки.