Никола Цолов завърши на 14-о място спринтовото състезние от Формула 3 по улиците на Монако.

Българският талант в моторните спортове стартира от 15-а позиция, като бе един от малкото състезатели, които изобщо осъществиха изпреварване в Княжеството.

В 16-ата от общо 23-те обиколки, Цолов изпревари Никита Бедрин, с което в крайна сметка успя да подобри класирането си с една позиция.

Едва на 16 години, Цолов продължава да показва страхотни качества, но за съжаление все още чака първите си точки след пет състезания във Формула 3.

Той ще има шанс да постигне това утре, когато в 9 часа българско време стартира основната надпревара, която Цолов отново ще стартира от 15-а позиция, независимо от днешното си класиране.

Днешният спринт бе спечелен от испанеца Пепе Марти, а на подиума с него се качиха италианецът Леонардо Форнароли и швейцарецът Грегоар Соси.

Именно Соси е най-успепшно представящият се съотборник на Цолов от тима на "ART Grand Prix". Той е втори в геенралното класиране, докато американецър Кейлън Фредерик днес завърши едва 24-и, но пък има седем точки на 15-отот място.

Цолов към момента е 19-и без точков актив.