Никола Цолов завърши на 15-о място в основната надпреварата от първия си състезателен уикенд във Формула 3.

Така след 26-ото си място във вчерашната спринтова надпревара, Цолов успя значително да подобри класирането си и завърши 15-и след днешните 22 обиколки на пистата "Сахир" в Бахрехн.

Всъщност 16-годишният Цолов пресече финалната линия на 12-а позиция, но наказание от 5 секунди го свали с три места назад.

Санкцията му бе наложена заради контакт с британеца Кристиан Менсъл в 10-ата обиколка, когато рискован опит за изпреварване на българина завърши с удар.

Освен наказанието, което бе очаквано, Цолов трябваше да довърши състезанието без повредената си DRS система и така доста по-трудно успяваше да осъществи изпреварвания.

Иначе състезанието спечели бразилецът Габриел Бутолето, а на подиума с него се качиха Оливе Гьоте от Германия и Дино Беханович от Швеция.

От отбора на Цолов - "ART Grand Prix", само българинът на спечели точки този уикенд, след като швейцарския му съотборник Греогар Соси завърши седми в спринта и четвърти в състезанието, а американецът Кайлън Фредерик записа 28-а и седма позиция.