"Мерцедес" затвърди тотална доминация в първия етап от сезона на Формула 1, след като записа нова двойна победа в Гран при на Азербайджан.

Валтери Ботас спечели първото място, а втори остана световният шампион Люис Хамилтън. Двамата водиха битка още от старта, като тя стана особено оспорвана в последните обиколки.

Тогава обаче грешка на британеца увеличи разликата между тях на повече от секунда, а това бе достатъчно да даде въздух на финландския му съотборник, който спечели за втори път през годината.

"Мерцедес" дотук е с 4 от 4 двойни успеха в четирите старта. Ботас - Хамилтън 2:2 пък е резултатът в победите на пилотите за сезон 2019.

"Ферари" отново бе догонващ по улиците на Баку, както е от началото на състезанията тази година. Трети финишира Себастиан Фетел, а Шарл Леклер, който дори за кратко поведе колоната преди първото си влизане в бокса, остана на пета позиция.

Четвърти е Макс Верстапен с "Ред Бул". Шести завърши Серхио Перес ("Рейсинг Пойнт").

В генералното класиране за сезона вече води Ботас, като битката със съотборника му Хамилтън се очертава да е много любопитна и равностойна.

И няма следа от заповеди от бокса на отбора кой да печели, кой кого да изпреварва и т.н.

Валтери е начело в класирането за годината с 87 точки, Хамилтън е с 86, Фетел има 52, Верстапен е с 51, а Леклер - 47.

Най-бърза обиколка на Леклер му донесе утехата на допълнителна точка.