Мексиканецът Серхио Перес с “Ред Бул” спечели Гран при на Mонако. Съотборникът му Макс Верстапен пък увеличи преднината си на върха в класирането спрямо Шарл Леклер (“Ферари”), който претърпя истински крах на домашното си състезание. Верстапен и Карлос Сайнц допълниха почетната стълбичка

Началото на надпреварата се забави с около час заради поройния дъжд, изливащ се над Монте Карло.

Местният любимец Леклер тръгна от пол позишън и водеше уверено колоната пред Карлос Сайнц с другото “Ферари”. Перес обаче заличаваше преднината на двамата пилоти на Скудерията, а голямата грешка, която на практика преобърна всичко за Шарл бе при второто му влизане в бокса.

Тогава той първо бе повикан, а след това от пит лейна му казаха да не влиза, но се оказа, че съобщението не е стигнало до него, като в крайна сметка той се върна четвърти на трасето и остана там до края.

В 27-ата обиколка Мик Шумахер се завъртя и се заби в стената, като колата му се разцепи на две. Той се отърва невредим, а заедно с Кевин Магнусен с другия “Хаас” и Алекс Албън (“Уилямс”) бяха единствените трима, които не завършиха.

Ударът на Шумахер доведе до червен флаг, а пилотите се прибраха в бокса и организаторите взеха решение да елиминират формата за останалите обиколки и да пуснат таймер от малко над 30 минути.

Третото място на свтовния шампион Верстапен увеличи аванса му пред Леклер - 125 срещу 116 точки. Перес е трети в генералното класиранео със 110 точки.

След първите четирима нес в зоната на точките завършиха още Джордж Ръсел (“Мерцедес”), Ландо Норис (“Макларън), Фернандо Алонсо (“Алпин), Люис Хамилтън (“Мерцедес”), Валтери Ботас (“Алфа Ромео”) и Себастиан Фетел (“Астън Мартин”).