Серхио Перес е победител в необичайното Гран при на Сингапур - 17-и старт от началото на сезона във Формула 1.

Състезанието закъсня с повече от час заради проливния дъжд над Сингапур и наводнената писта, която успя да изсъхне напълно едва в средата на надпреварата.

Освен това пилотите не завъртяха предварително планираните 61 обиколки из улиците на Сингапур, а завършиха проточилото се състезание точно 120 минути след старта, каквито и са правилата във Формула 1.

На фона на целия хаос около състезанието, победител с убедителна преднина стана тръгналият от втора позиция Серхио Перес, който бе просто брилянтен по трасето.

Зад него останаха болидите на "Ферари". Втори е Шарл Леклер, а трети Карлос Сайнц, но отново груби грешки на Скудерията не позволиха на някой от пилотите на тима да се завърши на първа позиция.

Серхио Перес бе наказан в часовете след състезнието с 5 секунди и 2 точки от актива заради нарушение на правилата при рестартиране на състезание зад кола за сигурност.

Въпреки това обаче той запазва първото си място, защото финишира със 7,5 секунди пред Шарл Леклер.

Но независимо дали Перес получи наказание или не, развоят на състезанието означава, че Макс Верстапен ще почака за своята втора поредна титла.

Нидерландецът завърши на седма позиция, а стартира от осма. През цялото състезание той предпочете да не рискува и да взе точки, макар и нехарактерно малко за него след пет поредни победи.

Той все пак продължава да има над 100 точки аванс пред своите преследвачи, като по всяка вероятност след седмица в Япония втората му поредна титла ще бъде узаконена.

В днешното състезание топ 10 изглеждаше по следния начин: 1. Серхио Перес (Ред Бул), 2. Шарл Леклер (Ферари), 3. Серхио Перес (Ферари), 4. Ландо Норис (Макларън), 5. Даниел Рикардо (Макларън), 6. Ланс Строл (Астън Мартин), 7. Макс Верстапен (Ред Бул), 8. Себастиан Фетел (Астън Мартин), 9. Люис Хамилтън (Мерцедес), 10. Пиер Гасли (Алфа Таури).

Снимка: Getty images