Трикратният световен шампион Макс Верстапен отдаде дължимото на другите отбори във Формула 1. Нидерландецът спечели в неделя на "Имола", но феновете се насладиха на зрелищен финал, завършил с по-малко от секунда разлика в полза на звездата на "Ред Бул" пред Ландо Норис с "Макларън", финиширал втори.

"Очевидно е, че отборите около нас ни догонват и вършат наистина добра работа. Следователно и ние също трябва да се опитаме да направим подобрение и да намерим начин да се представяме още по-добре", заяви победителят, който за пореден сезон води в класирането при пилотите.

В Италия Верстапен взе петата си победа в общо седем старта през сезона до момента. В двата случая, в които той не бе на на най-високото място на подиума, това направиха Карлос Сайнц с "Ферари" в Австралия и Норис в Маями, където завоюва първата победа в кариерата си.

Верстапен има 161 точки начело в генералното подреждане, следван от Шарл Леклер с "Ферари" (113) и Серхио Перес, който кара другия болид на "Ред Бул" и има 107 точки. Норис пък е четвърти със 101, докато пети е Сайнц с 93.

При конструкторите "червените бикове" са първи с 268, следвани от "Ферари" (212) и "Макларън" (154).

Следващата спирка в календара е Монако, като състезанието, несъмнено едно от най-популярните във Формула 1, ще се проведе на 26 май (неделя).