Макс Верстапен продължава да доминира безпощадно през сезона във Формула 1, постигайки своята шеста победа от осем състезания.

Нидерландецът спечели Гран При на Канада, като за поредно състезание не позволи на опонентите му дори и да мечтаят за победа.

Шампионът стартира първи, а като изключим самото начало и един рестарт зад кола за сигурност, на практика първата позиция на пилота на "Ред Бул" не бе застрашена в нито един момент. Общо взето той рядко попадаше и в телевизионното излъчване, защото просто около него не се случваше нищо интересно.

Той отново бе в свое собствено състезание, което безпроблемно спечели, а с шест победи и две втори места, Верстапен смело крачи към трета поредна титла.

Макар и скучна, днешната му победа го нареди до едно от най-великите имена в историята на този спорт - Айртон Сена, защото днешният успех бе 41-и за Макс, точно толкова, колкото има и великият бразилец.

Победата му бе емблематична и за неговия отбор "Ред Бул", защото бе №100 за австрийския тим във Формула 1. А това е отборът, който спечели всяко състезание през настоящи сезон до момента.

Битката днес без непосредствено зад Макс, където "старите кучето" Фернандо Алонсо и Люис Хамилтън се бяха вкопчили в битка за втората позиция.

Снимка: Getty images

Истинска класика между двама пилоти, които имат дълга история помежду си, която в крайна сметка бе спечелена от испанеца. Той завърши втори и регистрира шести подиум през сезона, докато Люис Хамилтън се нареди трети.

Двамата стартираха от същите позиции, но още при тръгването Хамилтън успя да изпревари своя опонент. Между ветераните имаше напрежение при първото им спиране в бокса, което беше едновременно.

Тогава Хамилтън изскочи точно пред своя опонент в алеята. Опасна маневра, която обаче не бе санкционирана, въпреки недоволството на Алонсо.

Испанецът все пак успя да си върне втората позиция с майсторска маневра, след това с отлична позиция финишира на това второ място.

Топ 10 допълниха следните пилоти: 4. Шарл Леклер (Ферари), 5. Карлос Сайнц (Ферари), 6. Серхио Перес (Ред Бул), 7. Алекс Албон (Уилямс), 8. Естебан Окон (Алпин Рено), 9. Ланс Строл (Астън Мартин), 10. Валтери Ботас (Алфа Ромео).

В класиранет няма нищо интересно около първото място, където Макс Верстапен е със 195 точки. 69 пред съотборника си Серхио Перес и 78 пред Фернандо Алонсо.