Макс Верстапен спечели спринта, част от състезанието за Гран при на Китай през уикенда.

Световният шампион нямаше никакви проблеми и удържа опитите за атаки на Люис Хамилтън, Фернандо Алонсо и Серхио Перес, за да триумфира.

Битката за първото място във Формула 1 и този сезон изглежда напълно ясна, независимо къде и при какви условия са стартовете.

Верстапен ("Ред Бул") победи след колебливи първи обиколки, като нататък не остави съмнение в превъзходството си.

Той спечели с 13 секунди преднина пред Люис Хамилтън от "Мерцедес", а трети финишира Серхио Перес ("Ред Бул"), който използва изпреварване на Карлос Сайнц срещу Фернандо Алонсо, за да задмине и двамата, и да се намести на третата позиция.

Двете "Ферари"-та на Шарл Льоклер и Сайнц пък се докоснаха и едва не направиха куриозна катастрофа в края на спринта, което видимо предизвика Льоклер да се прибере в бокса отбора бесен.

Верстапен води в генералното класиране за сезона с 85 точки, а втори е Перес със 70.

Квалификацията в Китай е в събота преди обед, а състезанието - в неделя от 10 часа (по Диема спорт 3).