Манчестър Сити съкруши Ливърпул с 3:0
Манчестър Сити отново се откъсна с 3 точки аванс пред съгражданите от Юнайтед на върха на Висшата лига. "Гражданите" разбиха с 3:0 Ливърпул у дома и поставиха под напрежение "червените дяволи".
За гостите на игра Луис Суарес, тъй като по-рано днес клубът реши да не обжалва наказанието му от 8 мача, което започна да тече тази вечер.
"Мърсисайдци" бяха тези, които първи създадоха опасно положение още в 8-ата минута. Даунинг се озова сам срещу Харт, но вратарят скъси дистанцията и успя да спаси удара му. Непосредствено преди и след тази ситуация Джеко имаше нелоши шансове, но в първия случай не успя да си спре топката, а във втория Рейна се намеси добре.
В 10-ата минута обаче испанският страж развали добрите впечатления. Агуеро нанесе видимо безопасен и лек удар към вратата, Рейна се метна нескопосано и топката мина под плонжа му. Голът подейства ободряващо на домакините и в 33-ата мин. те удвоиха преднината си. Яя Туре засече с глава центриране от корнер, топката се удари в горната греда и влетя в мрежата.
Кени Далглиш се опита да промени нещо, пускайки в игра след почивката Стивън Джерард и Крейг Белами. Влизането на двамата се усети, но интересните събития на терена липсваха до 73-ата минута. Тогава реферът показа малко пресилен втори жълт картон на Гарет Бари и остави Сити с 10 души.
Буквално секунди след това обаче съдията свири дузпа в тяхна полза, след като Яя Туре бе спънат в пеналта от Шкъртел. Джеймс Милнър бе безпощаден от бялата точка за класическото 3:0, съобщи ТопСпорт.
До края Сити прие играта в своята половина, макар че Джонсън можеше да направи резултата още по-разгромен, ако ударът му не бе срещнал страничната греда.